Sākums
     

Nodarbības pieteikt pa tālruni 67611893 darbadienās no plkst. 10.00 līdz 17.00!

 

PROGRAMMAS VIDUSSKOLĒNIEM

RAIŅA "JĀZEPS UN VIŅA BRĀĻI" INTERPRETĀCIJAS

Izglītojošās lekcijas mērķis ir iepazīstināt ar Raiņa traģēdijas „Jāzeps un viņa brāļi” iestudējumu hronoloģiju (sākot no pirmiestudējuma Nacionālajā teātrī 1920. gadā), akcentējot nozīmīgāko uzvedumu mākslinieciskās izteiksmes līdzekļu pielietojumu un spilgtākos lomu atveidotājus.

Stāstījums tiek ilustrēts ar fotogrāfijām no iestudējumiem un videofragmentiem no režisora Arnolda Liniņa 1981. gada uzveduma Dailes teātrī (Jāzeps – Jānis Paukštello) un zviedru režisora Larša Rudolfsona 2000. gada iestudējuma Stokholmas „Orion” teātrī.

Programmas ilgums: 60 min

 

RŪDOLFA BLAUMAŅA "PAZUDUŠAIS DĒLS" INTERPRETĀCIJAS

Izglītojošās lekcijas mērķis ir iepazīstināt ar Rūdolfa Blaumaņa bēdu lugas „Pazudušais dēls iestudējumu hrononoloģiju (sākot no pirmuzveduma 1893. gadā Rīgas Latviešu teātrī), akcentējot nozīmīgāko iestudējumu mākslinieciskās  izteiksmes līdzekļu pielietojumu un spilgtākos lomu atveidotājus.

Stāstījums tiek ilustrēts ar fotogrāfijām no iestudējumiem un videofragmentiem no Dailes teātra (1983, rež. Varis Vētra) iestudējuma (Harijs Spanovskis - Krustiņš, Vija Artmane – Roplainiete); Valmieras Drāmas teātra diviem iestudējumiem: 1990, rež. Valentīns Maculēvičs, Ģirts Ķesteris – Krustiņš, Roberts Zēbergs – Roplaiņis) un 2002, rež. Māra Ķimele, Kaspars Zvīgulis – Krustiņš, Inese Ramute – Roplainiete, Aigars Vilims – Roplainis. 

Programmas ilgums: 60 min