Sākums
     

MUZEJS PIEDĀVĀ 

Izrāde jauniem cilvēkiem par pieaugšanu ICIKĒRIKS

 

Stāsts ir par diviem 13-gadīgiem pusaudžiem, kuri sāk apjaust, ka jāsāk dzīvot pašiem, ka jātiek vaļā no vecāku ieskatiem par dzīvi. Tomēr tas ir patiesi grūti, ja joprojām šad tad patīk rotaļu vilcieniņš, bet iedomu tēls Icikēriks kārdina ar nepārbaudītām dzīves atziņām. Luga ir bērnu un jauniešu dramaturģijas konkursa “Sīpols” laureāte, to iestudē pats tās autors, jaunais režisors Klāvs Knuts Sukurs. Iestudējuma žanrs ir īpašs – “ķiķināma drāma jauniešiem pēc maģiskā reālisma šnites”.

Pusaudžu iedomu tēlu Icikēriku spēlē komiķis, improvizators Varis Klausītājs, abu jauniešu lomās iejutīsies aktieri Zane Aļļēna un Kristiāns Kareļins. Scenogrāfiju veidojis Artūrs Arnis, kostīmus Pamela Butāne.

Izrāde tiks spēlēta vēsturiskajā Eduarda Smiļģa zālē, tā pārmetot tiltu starp vēsturiskajām teātra formām un iestudējumu modernam jaunietim. Izrādes papildu vērtība - īsa ekskursija pa Teātra muzeju īpaša gida pavadībā. 

Aicinām skolotājus un skolēnus pieteikties kontaktpersonām: producente Anna Putniņa  - 29567442; režisors Klāvs Knuts Sukurs - 26550285.

 

PROGRAMMA PAMATSKOLĒNIEMKas ir teātris? Kas ir Eduards Smiļģis? Kāpēc teātra muzejs ir šajā ēkā? Vai atpazīsti Latvijas profesionālos teātrus? Kas ir scenogrāfija? – ekskursijas laikā uzzināsim atbildes ne tikai uz šiem jautājumiem, bet iegūsim arī nelielu ieskatu latviešu teātra vēsturē.  Iepazīstināsim arī ar dažādu teātra profesiju pārstāvjiem – ļaujot salīdzināt kā bija TOREIZ un kā TAGAD!

 

Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejs aicina skolēniem iepazīties ar latviešu teātra vēsturi ekskursijā, kurā tiks stāstīts par divām dažādām teātra skatuvēm – Ādolfa Alunāna skatuve un Dailes teātra skatuve.

Ādolfa Alunāna skatuves modelis ļauj uzzināt, kā spēlēja teātri 19. gadsimtā. Skolēni iepazīs skatuves tehnisko iekārtojumu un varēs veidot skatuves noformējumu, iezīmēs izpildītājus izmantojot minimālas kostīma detaļas un rekvizītus, un veidos skaņu efektus kā to darīja 19. gadsimta beigās.

Eduarda Smiļģa mājā ir sava Dailes teātra skatuve, kura vienlaicīgi ir muzeja greznākā apskates vieta. Uz skatuves tiks stāstīts par Eduardu Smiļģi caur ievērojamākiem darbiem un 20. gadsimta sākuma nozīmīgākajām izrādēm.

Ekskursijas beigās var apskatīties aktuālās muzeja izstādes.

 

Nodarbības pieteikt pa tālruni 67611893 darbadienās no plkst. 10.00 līdz 17.00!