Sākums
     

 IZSTĀDE

Pilnos auļos

 Elzai Radziņai - 100

Nepārspējama un neatkārtojama, vienkārša un karaliska, enerģiska un sievišķīga, spilgta un krāsaini mirdzoša, noslēpumaina un tieši atklāta! Tāda bija un ir Elza Radziņa, kurai 10. februārī – 100! Neticami, ka viņas personība, aktieriskais talants un tā viskontrastainākās izpausmes jau ir vēsture! Teātrī, televīzijā, koncertos, filmās – visur Elza Radziņa mirdzēja un sajūsmināja skatītājus.

No 2017. gada 10. februāra līdz 2. septembrim Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā skatāma izstāde „Pilnos auļos. Elzai Radziņai – 100”. Izstāde veidota sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri, Rakstniecības un mūzikas muzeju ilggadējā Nacionālā teātra vēstures pētniece Margita Mantiņa un scenogrāfs Ivars Noviks sarūpējis dāvanu izcilās aktrises dzimšanas dienā!

Elīna, Filumena Marturano, karaliene Ģertrūde un Stella Kempbela, Angustiasa, Marija, Urraka, Antonija, Manne, Elba, donja Elvīra, Klitaimnestra, Marta Mudīgā,  Žorža Sanda, Muškātne, Auguste Biezais, Marija Soderīni, Orbanne, Fedra, Tomuļu māte, Laima, Lavīze, Elinora, Horsta madāma, Vešeriene, Mēdeja, Zuzanna, Driāna Vrīlande – tikai pašas ievērojamākās Elzas Radziņas bagāto tēlu galerijas varones. Fotogrāfijas, tērpi, priekšmeti – ne tikai atgādinās Elzas Radziņas daudzpusīgo aktrises talantu, bet ļaus arī tiem, kuri viņu šajās lomās nav redzējuši, sajust neatkārtojamo teatrālās dzīves un spēles atmosfēru, ko var radīt tikai izcils talants!