Sākums
     


Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejs aicina apmeklēt izstādi „Scenogrāfija. A – Z”, kas skatītājiem ļauj iepazīties ar dažādu paaudžu Latvijas scenogrāfu veidotiem izrāžu maketiem, metiem un skicēm. Tā ir mainīga izstāde, jo tās veidotāji scenogrāfs Ivars Noviks un muzeja vadītājs Jānis Siliņš ir paredzējuši regulāri papildināt ekspozīciju, nomainot kādu esošo un izstādot cita scenogrāfa maketu vai metu. Tas ļaus skatītājiem pakāpeniski iepazīt kaut nelielu daļu to personību, kuras ir veidojušas teātra vizuālo tēlu simts gadu garumā. Pirmajā posmā būs redzami Jāņa Munča, Arvīda Spertāla, Gunāra Zemgala, Andra Freiberga, Ilmāra Blumberga, Pāvila Šenhofa, Tatjanas Švecas un citu scenogrāfu maketi un skices. Pirmo reizi skatītāji varēs redzēt arī nepelnīti piemirstā, ilggadējā (1920 – 1938) Nacionālā teātra dekoratora Artura Cimermaņa metu A. Tolstoja lugas „Jāņa Briesmīgā nāve” (1932) iestudējumam, kuras režisors bija pasaulslavenais Mihails Čehovs.

 

2017. gada novembrī izstāde ir papildināta.
Līdzās jau eksponētajiem maketiem un metiem skatītāji varēs ieraudzīt Ilmāra Blumberga (1943 – 2016) metus H. Ibsena “ Pērts Gints” 1979. gada iestudējumam Jaunatnes teātrī, bet Smiļģa dārzā apmeklētājus sagaidīs viņa veidotie tēli “Gudrība” un “Daba”, kas ir tikai maza daļa no viņa izcilās scenogrāfijas J. A. Mocarta “Burvju flautas” iestudējuma Nacionālajā Operā 2001. gadā.
Pirmo reizi tiks izstādīti arī Augusta Annusa (1893 – 1984) meti Aspazijas “Madlienas baznīcas torņa cēlējs” iestudējumam (1927) Liepājas Jaunajā teātrī.

Izstāde “Scenogrāfija. A – Z” būs skatāma pastāvīgi.