"Brigadere3" tuvākās izrādes: 23. martā 13:00

Dailes teātra simtgadi gaidot

19. novembrī, savā 99. dzimšanas dienā, Dailes teātris izziņojis nākamā gada rudens simtgades plānus. Arī Teātra muzejs piedalīsies šajos jubilejas notikumos, atklājot jaunu Dailes teātrim veltītu pastāvīgo ekspozīciju, kas aptvers laika posmu no 1920. gada līdz pat mūsdienām, izceļot teātra atšķirīgo, savrupo raksturu Latvijas skatuves mākslā, akcentējot tā spilgto, inovatīvo dabu.

Ekspozīciju veido muzeja vadītājs Jānis Siliņš, muzeja speciālisti un scenogrāfs Ivars Noviks.

Foto: Ojāra Ābola veidotais Dailes teātra skatuves atveids bronzā pēc Oto Skulmes dekorāciju skices Viljama Šekspīra "Sapnis vasaras naktī" iestudējumam 1931. gadā. Eksponāts apskatāms šī brīža Eduardam Smiļģim veltītajā ekspozīcijā un tiks iekļauts arī topošajā Dailes teātra vēstures ekspozīcijā.

BUY NOW